Dzisiaj jest: 19 Sierpień 2019        Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian
Strona główna

Gimnazjaliści w programie "Narty Dzieciom"

W czwartek  24 stycznia br. grupa  47 uczniów Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Krościenku Wyżnym wzięła udział wraz z opiekunami w programie „Narty Dzieciom” realizowanym w ośrodku sportów zimowych „KICZERA”  w Puławach.  Program pilotażowo ruszył w sezonie zimowym 2011/2012 i w tym roku jest kontynuowany. Jego ideą jest nauczenie jazdy na nartach  jak największej ilości dzieci, szczególnie tych, które nie mają możliwości wyjazdu  ze swoimi rodzicami.

Oferta stacji narciarskiej „KICZERA” Puławy okazała się bardzo atrakcyjna. Pakiet obejmuje: karnet na wszystkie wyciągi, wypożyczenie kompletnego sprzętu narciarskiego, opiekę instruktora i ciepły posiłek.  Koszt kilkugodzinnego pobytu dziecka na stoku wynosi 28 zł. W przypadku rodzeństwa płaci tylko jedna osoba.

Dla uczniów z Krościenka transport został sfinansowany przez Pana Antoniego Dębca - Przewodniczącego Rady Gminy Krościenko Wyżne. W wyjeździe uczestniczyły w większości  dzieci mające po raz pierwszy narty na nogach, a ponadto takie, które chciały doskonalić swoje umiejętności narciarskie.

Więcej zdjęć w Galerii.

 

 

Wyjazd dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Oto kilka wypowiedzi sformułowanych na gorąco po powrocie:

  • „Na nartach było niesamowicie. Jeździliśmy na najlepszym stoku z wyciągiem krzesełkowym na Podkarpaciu. Pod koniec pobytu wszyscy potrafili już całkiem nieźle radzić sobie na dwóch deskach lub jednej (mieliśmy w grupie kilku snowboardzistów). Na pewno następnym razem też chciałbym pojechać”.
  • „Program „Narty Dzieciom” okazał się strzałem w dziesiątkę. Było super! Zrobiliśmy ogromne postępy. Było przy tym dużo świetnej zabawy. Na pewno, jeśli będzie taka możliwość, na drugi raz też jadę”.

Wszystkim w Puławach naprawdę bardzo się podobało. Mimo że miejsce to wzniesione jest tylko 640 m n. p. m. (stacja dolna 470 m), ale widoki są wyjątkowo piękne.

Najważniejsze, że uczestnicy czuli się bezpiecznie, byli pod opieką profesjonalnych instruktorów. Jazda na nartach jest dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy, wspaniałą przygodą, a równocześnie treningiem dla całego ciała, poprawia kondycję, zapewnia dotlenienie organizmu. Jest to szczególnie ważne, gdy młodzi ludzie wiele czasu chcą spędzać przed ekranem komputera lub telewizora. Przebywanie w górach, świeże powietrze, specyficzna atmosfera prowadzą do przeżywania emocji trudnych do osiągnięcia w innych warunkach.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do naszego wyjazdu. Dla młodych narciarzy były to niezapomniane chwile.

Alina Kmonk

Szukaj w serwisie

Zapraszamy

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Archiwum