Dzisiaj jest: 11 Grudzień 2018        Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy
Strona główna Działalność sportowa

Sport w szkole

Sport w naszej szkole - foto

Ogromny sukces biegaczy z Krościenka

I miejsca w XXII Ogólnopolskich Biegach Ulicznych, które odbyły się 7 października br. w Mielcu, zdobyli uczniowie uczęszczający na co dzień do naszej szkoły:

Julita Krzyżanowska w kategorii dziewcząt z rocznika 2003 oraz Aleksander Grygolec w kategorii chłopcy z rocznika 2003.  Duże brawa należą się też Sandrze Rymar, która zajęła III miejsce w kategorii dziewcząt.

Jest to kolejny, i na pewno nie ostatni, wielki sukces tych młodych sportowców, którzy trenują w krościeńskim Klubie Biegacza.

Warto dodać, że z uczniów naszego gimnazjum w zawodach uczestniczyły jeszcze: Patrycja Wójcik i Daria Sowa.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Olek i Julita prezentują zdobyte trofea

Wojewódzka Gimnazjada w Indywidualnych Biegach Przełajowych

16 października odbyły się zawody wojewódzkie w biegach indywidualnych w Kolbuszowej. Z naszego gimnazjum uczestniczyło w nich 3 uczniów: Karina Hawrot – I klasa, Martyna Wacek – III klasa i Kamil Mezglewski – III klasa. W poszczególnych kategoriach startowało ok. 100 zawodników z całego województwa. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Nasi reprezentanci pobiegli bardzo dobrze, zajmując miejsca w pierwszej dwudziestce.

Powiatowa Gimnazjada w Indywidualnych Biegach Przełajowych

3 października 2014 r. 9– osobowa  reprezentacja naszej szkoły pojechała do Iwonicza, aby wziąć udział w zawodach Powiatowej Gimnazjady w Biegach Indywidualnych. Tradycyjnie pogoda nie dopisała. Od samego rana padał deszcz. Starty zawodników odbywały się zgodnie z harmonogramem ustalonym przez organizatorów. W kategorii klas pierwszych gimnazjum naszą szkołę reprezentowały: Karina Hawrot i Daria Sowa. Na ok. 50 zawodniczek Karina wywalczyła 2. miejsce i awans do zawodów wojewódzkich, Daria zajęła bardzo dobrą 7. lokatę. Później przyszła kolej na dziewczęta z klas drugiej i trzeciej. Reprezentowały nas: Martyna Wacek i Natalia Szul – z kl. III oraz Natalia Bargieł, Marzena Majchrowicz i Ewelina Pelczar z kl. II. Martyna zajęła 3. miejsce i również ma awans do zawodów wojewódzkich. Ostatni w kategorii gimnazjów startowali chłopcy  - Damian Pelc z kl. II i Kamil Mezglewski z kl. III. Wspaniały bieg Kamila i wygrana spowodowały, że mieliśmy w każdej kategorii reprezentanta na zawody wojewódzkie. Przemoczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.

Powiatowy Turniej Szóstek Piłkarskich

Reprezentacja naszego gimnazjum zajęła I miejsce w Powiatowym Turnieju Szóstek Piłkarskich o Puchar Starosty Krośnieńskiego. Dodatkowo królem strzelców został Wojciech Frydrych, a najlepszym bramkarzem Jakub Mezglewski

Szkołę reprezentowali: Wojciech Frydrych, Jakub Mezglewski, Damian Pelc, Filip Pelczar, Jakub Józefczyk, Lenart Karol, Frydrych Adrian, Józefczyk Jakub, Rymar Arkadiusz.