Dzisiaj jest: 14 Październik 2019        Imieniny obchodzą: Liwii, Bernarda, Kaliksta
Strona główna Harcerstwo w szkole

Harcerstwo w szkole

Spotkanie seniorów z zuchami i harcerzami w gościnnych progach gimnazjum

19 listopada w Publicznym Gimnazjum im. Pokolenia Kolumbów w Krościenku Wyżnym  kilkudziesięciu seniorów - uczestników programu „Sześćdziesiątka na harcerskim szlaku” spotkało się z zuchami i harcerzami naszego Szczepu Harcerskiego. Było to kolejne ciekawe przedsięwzięcie, różniące się od poprzednich tym, że spotkały się pokolenia harcerzy i sympatyków harcerstwa. Organizatorem był komendant Kręgu Seniorów im. hm. Stanisława Nowakowskiego w Krośnie hm. Jan Omachel. Zuchy, harcerze i seniorzy spotkali  się z pasjonatami w różnych dziedzinach, mieli okazję podziwiać ich prace i dowiedzieć się, jak wykonuje się te różnorodne cudeńka.

Więcej…

 

Dzień Myśli Braterskiej

W dniach 21-23 lutego br. w naszym gimnazjum odbył się biwak z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Wzięło w nim udział ok. 150 harcerzy i harcerek z krośnieńskiego hufca. Reprezentacje drużyn z Krosna, Rymanowa, Jaszczwi, Równego, Korczyny, Łężan i Krościenka wspólnie spędziły czas na integracji i poznawaniu się. Zabawom nie było końca. Od rana do późnego wieczora wszędzie słychać było śmiech, radosne okrzyki i dźwięk gitary. Oprócz zabawy znalazł się też czas na chwilę powagi. 22 lutego na sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel mundurowy, w którym wzięli udział: komendant Hufca Krosno, hm. Jan Borek, wójt gminy Krościenko Wyżne - Jan Omachel, seniorzy, instruktorzy i inni zaproszeni goście. Ten dzień był dla nas szczególny ze względu na zaistniałe zmiany w Szczepie. Na komendantkę powołano druhnę Jadwigę Szajnę. Do końca dnia bawiliśmy się i śpiewaliśmy, by następnego ranka udać się w drogę powotną do domu.

Aleksandra Szajna

 

Biwak harcerski z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości

W dniach 8- 10 listopada odbył się w gimnazjum biwak harcerski z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Była to okazja, by oddać cześć kilku pokoleniom ludzi, którzy nie pozwolili zapomnieć światu o istnieniu narodu polskiego i swoim życiem wywalczyli naszą niepodległość. Jedenastego listopada 1918 roku po 123 latach zaborów Polska stała się znowu wolna i suwerenna. Ten dzień jest jednym z najważniejszych świąt dla Polaków. To dzień poświęcony miłości do ojczyzny. To symbol wiary i zwycięstwa, symbol walki o wolność.

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Więcej…

 

Festiwal Piosenki Harcerskiej

W sobotę 16 marca 2013 r. odbyły się w Krościenku Wyżnym eliminacje hufcowe Festiwalu Piosenki Harcerskiej. Przyjechało do nas 150 harcerzy z Krosna, Łężan, Iskrzyni, Korczyny i Równego. Sala Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym  była miejscem wielu świetnych występów w przeróżnych aranżacjach. Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom oraz widowni za stworzenie tak wspaniałej atmosfery.

Dziękujemy władzom gminy za możliwość organizacji festiwalu w Krościenku Wyżnym, za poczęstunek i możliwość wspólnego spotkania harcerzy.

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Harcerski Turniej Tenisa Stołowego

Tegoroczne ferie zimowe zainaugurował Harcerski Turniej Tenisa Stołowego. W kategoriach wiekowych: harcerze i harcerze starsi zmierzyło się 40 zawodników z Iskrzyni, Łężan, Równego, Rymanowa, Krosna, Jaszczwi i Krościenka Wyżnego.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy.

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Biwak harcerski z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości

W dniach 9- 11 listopada odbył się w naszej szkole biwak harcerski z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Gościliśmy 110 harcerzy z Łężan, Lubatowej, Równego i Korczyny Miał on na celu integrację środowisk harcerskich, wymianę doświadczeń oraz wspólną zabawę. Pierwszy dzień przebiegał pod hasłem „Biało Czerwonej”. Miał on charakter patriotyczny. Harcerze ubrani w biało- czerwone stroje czcili Święto Niepodległości Drugi dzień pełen był harcerskich zmagań. Przed południem odbywały się gry i zabawy sprawnościowe, natomiast po południu harcerze wyruszyli na bieg patrolowy po Krościenku Wyżnym, podczas którego  poznali historię i ciekawe miejsca naszej miejscowości. Po biegu wszyscy uczestniczyli w programie   pod hasłem „Wieczór pieśni patriotycznej”, podczas którego młodzież wyraziła śpiewem swój patriotyzm i szacunek dla Ojczyzny. W niedzielę harcerze uczestniczyli we Mszy Świętej za Ojczyznę oraz uroczystości pod Pomnikiem Grunwaldu.

Biwak zakończył się podsumowaniem harcerskich zmagań oraz planami na dalszą współpracę.

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Szukaj w serwisie

Zapraszamy

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Archiwum