Dzisiaj jest: 14 Październik 2019        Imieniny obchodzą: Liwii, Bernarda, Kaliksta
Strona główna Konkursy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej

Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej

Już po raz jedenasty w Zespole Szkół w Iwoniczu odbył się XI Powiatowy Konkurs Polskiej Poezji Patriotycznej. Celem konkursu, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Krośnie, jest krzewienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy historycznej i postaw patriotycznych, kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego oraz promocja lokalnych talentów.

Na przesłuchania zgłosiło się blisko 60 recytatorów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu krośnieńskiego. Każdy uczestnik przygotował jeden utwór o tematyce patriotycznej, dominowały wiersze Adama Mickiewicza, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Marii Konopnickiej, Leopolda Staffa czy Lusi Ogińskiej. Reprezentantki naszej szkoły: Oliwia Nowak, Wernika Marszalek i Patrycja Pelczar zmierzyły się z poezją Tuwima, Herberta i Gałczyńskiego.

Komisja konkursowa po wysłuchaniu wszystkich uczestników wyłoniła zwycięzców, wśród których znalazły się uczennice naszego gimnazjum. Patrycja Pelczar otrzymała wyróżnienie, natomiast Weronika Marszałek swoją interpretacją utworu Zbigniewa Herberta Przesłanie Pana Cogito wyrecytowała II miejsce i tym samym została zaproszona do zaprezentowania swojego wykonania podczas koncertu patriotycznego, który odbył się 3 maja w Iwoniczu Zdroju podczas powiatowych obchodów Rocznicy Konstytucji 3 Maja.

Szukaj w serwisie

Zapraszamy

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Archiwum