Dzisiaj jest: 4 Grudzień 2022        Imieniny obchodz?: Barbara, Bernard, Krystian
Strona g?wna Konkursy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej

Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej

Ju? po raz jedenasty w Zespole Szk? w Iwoniczu odby? si? XI Powiatowy Konkurs Polskiej Poezji Patriotycznej. Celem konkursu, ktrego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Kro?nie, jest krzewienie w?rd dzieci i m?odzie?y wiedzy historycznej i postaw patriotycznych, kszta?towanie wra?liwo?ci na pi?kno j?zyka polskiego oraz promocja lokalnych talentw.

Na przes?uchania zg?osi?o si? blisko 60 recytatorw ze szk? podstawowych, gimnazjw i szk? ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kro?nie?skiego. Ka?dy uczestnik przygotowa? jeden utwr o tematyce patriotycznej, dominowa?y wiersze Adama Mickiewicza, Krzysztofa Kamila Baczy?skiego, Marii Konopnickiej, Leopolda Staffa czy Lusi Ogi?skiej. Reprezentantki naszej szko?y: Oliwia Nowak, Wernika Marszalek i Patrycja Pelczar zmierzy?y si? z poezj? Tuwima, Herberta i Ga?czy?skiego.

Komisja konkursowa po wys?uchaniu wszystkich uczestnikw wy?oni?a zwyci?zcw, w?rd ktrych znalaz?y si? uczennice naszego gimnazjum. Patrycja Pelczar otrzyma?a wyr?nienie, natomiast Weronika Marsza?ek swoj? interpretacj? utworu Zbigniewa Herberta Przes?anie Pana Cogito wyrecytowa?a II miejsce i tym samym zosta?a zaproszona do zaprezentowania swojego wykonania podczas koncertu patriotycznego, ktry odby? si? 3 maja w Iwoniczu Zdroju podczas powiatowych obchodw Rocznicy Konstytucji 3 Maja.

Szukaj w serwisie

Zapraszamy

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Archiwum