Dzisiaj jest: 11 Grudzień 2018        Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

Sekretarz -

Opiekun - mgr Grażyna Prugar- Gołda

Wybory Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2016/2017

Dnia 28 września 2016 roku odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego. Wystartowało pięcioro kandydatów: Kotłowska Zuzanna, Pelczar Maciej, Sowa Daria. Kandydatką na opiekuna Samorządu Uczniowskiego była pani Grażyna Prugar- Gołda.  Wybory rozpoczęły się od debaty. Każdy przedstawił swoje postulaty, odpowiadał na pytania wyborców. Po debacie uczniowie przystąpili do wyborów. Każdy musiał stawić się przed komisją, podpisać listę i odebrać karty do głosowania. Po podliczeniu głosów komisja stwierdziła, że przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Zuzanna Kotłowska, zastępcą Daria Sowa. Opiekunem Samorządu została pani Grażyna Prugar- Gołda.

Zarówno przewodniczącej, jak i całemu Samorządowi życzymy owocnej pracy i wielu ciekawych pomysłów.

Żółty kolor nadziei

Jak co roku uczniowie naszego gimnazjum włączyli się w akcję "Pola Nadziei".  W Krościenku Wyżnym zbiórka funduszy dla hospicjum odbyła się 10 kwietnia 2016 r.

Wolontariusze kwestowali przed kościołem po każdej mszy świętej, w zamian za datek wręczając ofiarodawcom żonkile zrobione przez gimnazjalistów. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Wiosną, kiedy kwitną, sprawiają, że zmęczona zimą ziemia staje się bardziej kolorowa, ale przypominają nam też o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Łączna suma jaką zebraliśmy to 2787,57 zł. Całość zostanie przekazana dla ,,Hospicjum im. św. Łazarza" w Krośnie.

Ta akcja uświadamia młodym ludziom, jak niewiele wysiłku może sprawić wiele dobra. Mam nadzieję, że będziemy ją kontynuować w kolejnych latach.

Weronika Marszałek

Gimnazjum w programie „Bezpieczna+”

Nasza szkoła uczestniczyła w realizacji programu „Bezpieczna+”. Na podstawie złożonego wniosku otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 9.457,00 zł. przy wkładzie własnym 2.365,00 zł.

Realizacja programu przyczyniła się do poprawy bezpieczeństwa uczniów nie tylko w szkole, ale i poza nią.

Realizowane działania obejmowały następujące obszary:

• bezpieczne korzystanie z cyberprzestrzeni,
  • kształtowanie otwartości i budowanie pozytywnego klimatu szkoły,
  • poprawę bezpieczeństwa fizycznego w szkołach,

W ramach przyznanych środków zmodernizowany został monitoring wizyjny, zakupiono filmy profilaktyczne, opracowano i wydrukowano  ulotki profilaktyczne dla uczniów i rodziców. Uczniowie brali udział w programach profilaktycznych i konkursach.

Wybory Samorządu Uczniowskiego

Dnia 23 września 2015 roku odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego. Wystartowało nas pięcioro: Klaudia Mercik, Michał Niżnik, Paulina Duda, Martyna Zdeb i Tomasz Cierpik. Na godzinach wychowawczych odbyła się debata. Każdy przedstawił swoje postulaty. Po debacie, w klasach uczniowie głosowali na swojego faworyta.

Przewodniczącą została  Klaudia Mercik, zastępcą Martyna Zdeb.