Dzisiaj jest: 19 Lipiec 2019        Imieniny obchodzą: Alfred, Wincenty, Włodzisław
Strona główna Samorząd Wyjątkowy Gość w gimnazjum

Wyjątkowy Gość w gimnazjum

W sobotę 17 maja 2014 r. gościliśmy w naszej szkole sławną pisarkę, autorkę wystaw, programów radiowych i telewizyjnych o Wielkich Polakach- Panią Barbarę Wachowicz. Nagradzana i wielokrotnie wyróżniana „za wyjątkowy dar przekazywania młodzieży skarbów narodowego dziedzictwa” spotkała się z uczniami i przedstawicielami lokalnej społeczności. Wśród nich obecni byli: Pan Jan Omachel - Wójt Gminy Krościenko Wyżne, Pani Władysława Domagała - Komendantka Podkarpackiej Chorągwi ZHP, Pani Elżbieta Wawszkiewicz- zastępca komendanta Hufca ZHP Krosno, Pani Zofia Nowakowska- instruktorka Podkarpackiej Chorągwi ZHP  oraz poetka, Pan Jan Omachel- założyciel harcerstwa w Krościenku Wyżnym, Panowie: Jan Stefunio i Marek Wójcik - instruktorzy Podkarpackiej Chorągwi ZHP, Pani Marta Such- dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Krościenku Wyżnym, Pan Edward Marszałek- prezes Stowarzyszenia Kulturalnego „Dębina”, a także Pani Eugenia Tylka- prezes Klubu Seniora w Krościenku i Pani Anita fal- dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej. Na hallu gimnazjum zajęli też miejsca harcerze i instruktorzy z drużyn im. Szarych Szeregów w Krościenku Wyżnym oraz z zaprzyjaźnionych drużyn z okolicznych szkół. Spotkanie pod hasłem „Lilijki na szańcach” rozpoczął Pan Dyrektor Gimnazjum Marek Aftanas, po czym goście i harcerze zapalili symboliczne światełka świecznika w kształcie harcerskiej lilijki. Wszyscy zebrani z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali gawędy Pani Barbary Wachowicz o Tadeuszu Kościuszce, Adamie Mickiewiczu, innych sławnych Polakach oraz o bohaterach „Kamieni na szaniec” i patronach Hufca Krosno- Stasiu i Jasiu Magurach. Na koniec przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia i piękne dedykacje Autorki na jej wspaniałych książkach.

Alina Kmonk

Więcej zdjęć w Galerii.

Szukaj w serwisie

Zapraszamy

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Archiwum