Dzisiaj jest: 19 Lipiec 2019        Imieniny obchodzą: Alfred, Wincenty, Włodzisław
Strona główna Samorząd Święto Edukacji Narodowej

Święto Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r.

W tym dniu składamy najserdeczniejsza życzenia naszym nauczycielom i wychowawcom oraz wszystkim pracownikom szkoły i tym, bez których nasza placówka nie mogłaby sprawnie funkcjonować. Aby uczcić to święto i podziękować za trud włożony w naukę i wychowanie koło teatralne zaprezentowało program kabaretowy przedstawiający szkolne życie w krzywym zwierciadle. Humorystyczne scenki przeplatane piosenkami, jak w prawdziwym kabarecie, pokazywały, że w szkole wcale nie jest nudno, a wiedza, którą gromadzimy na zajęciach i podczas przerw, może okazać się bardzo przydatna w życiu.

Program zakończyły życzenia skierowane do wszystkich pracowników szkoły:

Dziękujemy za pokazanie nam,

że porażki mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć,

że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę;

że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni.

Dziękujemy za zachęcanie nas

do myślenia tak dobrze i uczciwie,

jak to tylko możliwe…

i za dodawanie nam odwagi do tego, aby pytać.

Dziękujemy za pokazanie nam, jak można śmiało

bronić tego, co uważamy za słuszne…

nawet jeśli trzęsiemy się ze strachu.


Więcej zdjęć w Galerii.

Szukaj w serwisie

Zapraszamy

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Archiwum