Dzisiaj jest: 19 Lipiec 2019        Imieniny obchodzą: Alfred, Wincenty, Włodzisław
Strona główna Samorząd Żółty kolor nadziei

Żółty kolor nadziei

Jak co roku uczniowie naszego gimnazjum włączyli się w akcję "Pola Nadziei".  W Krościenku Wyżnym zbiórka funduszy dla hospicjum odbyła się 10 kwietnia 2016 r.

Wolontariusze kwestowali przed kościołem po każdej mszy świętej, w zamian za datek wręczając ofiarodawcom żonkile zrobione przez gimnazjalistów. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Wiosną, kiedy kwitną, sprawiają, że zmęczona zimą ziemia staje się bardziej kolorowa, ale przypominają nam też o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Łączna suma jaką zebraliśmy to 2787,57 zł. Całość zostanie przekazana dla ,,Hospicjum im. św. Łazarza" w Krośnie.

Ta akcja uświadamia młodym ludziom, jak niewiele wysiłku może sprawić wiele dobra. Mam nadzieję, że będziemy ją kontynuować w kolejnych latach.

Weronika Marszałek

Szukaj w serwisie

Zapraszamy

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Archiwum