Dzisiaj jest: 14 Październik 2019        Imieniny obchodzą: Liwii, Bernarda, Kaliksta
Strona główna Zespół muzyczny

Zespół muzyczny

Dobry rok 2016, czyli sukcesy szkolnych muzyków

Zbliżający się nieuchronny koniec roku 2016 skłania do wielu refleksji i podsumowań, dlatego w tym miejscu chciałbym przybliżyć działalność zespołów muzycznych naszych szkół. Poprzedni rok szkolny obfitował w wiele sukcesów, ale wymieniając tylko te z tego roku należy wspomnieć o I miejscu gimnazjalnego zespołu SONG w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej o Tematyce Miłosnej w Dukli oraz I miejsce w Przeglądzie Piosenki Znanej i Lubianej w Dukli. Solowe sukcesy w tym czasie odnosiły także wokalistki zespołu. W XXV Konkursie Kolęd i Pastorałek Pogranicza Marlena Szmyd zajęła 2 miejsce, a Sabina Mercik zdobyła wyróżnienie. Indywidualnym sukcesem wokalistek zakończył się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej o Tematyce Miłosnej, gdyż Sabina Mercik zajęła pierwsze miejsce, a Marlena Szmyd była druga. Także inne konkursy przyniosły kolejne sukcesu – w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Chorkówce Marlena i Sabina nie miały sobie równych i obie sięgnęły po pierwsze miejsce, natomiast w Powiatowym Konkursie Śpiewajmy Świętym Marlena była druga, a Sabina trzecia.

Więcej…

 

Gimnazjalny konkurs kolęd

„Czym go dzisiaj w tym ubóstwie pocieszę?

Stanę cichutko, cichuteńko na progu…

Skłonię nisko i hołd oddam Bogu…

Zaśpiewam mu, zanucę kolędę,

Przez pół nocy, może dłużej tam będę…”

 

Muzyka zawsze była, jest i będzie nieodzownym elementem wielkiego świętowania. Symbolizuje radość i uświetnia wszelakie uroczystości. I tak z uroczystością Narodzenia Pańskiego łączy się śpiew specjalnych pieśni zwanych kolędami. Nazwa kolędy jako popularnej dziś pieśni związanej ze świętami Bożego Narodzenia pochodzi od łacińskiego „calendae” (kalende), co oznaczało w kalendarzu juliańskim pierwszy dzień miesiąca. Śpiewanie kolęd należy do najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych, a te – jak twierdził przed laty wybitny etnograf, Zygmunt Gloger, są krasą domowego życia tak, jak kwiaty są ozdobą roślin i ziemi.

W atmosferze Świąt Bożego Narodzenia odbył się w gimnazjum konkurs kolęd. Wzięły w nim udział wszystkie klasy, które starały się o najwyższe wyróżnienie - udział w koncercie kolęd organizowanym przez Stowarzyszenie Kulturalne „Dębina” Poziom konkursu był bardzo wyrównany, dlatego Jury w składzie: Pani Agnieszka Filar, Pan Maciej Filar i Pan Ryszard Józefczyk mieli trudne zadanie. Po długiej naradzie przewodniczący, którym był Pan Maciej Filar ogłosił wyniki:

 

I miejsce - klasa I b /wychowawca: Pani Katarzyna Gałązka/

II miejsce - klasa II b /wychowawca: Pani Alina Kmonk/

III miejsce - klasa III b /wychowawca: Pani Marta Aftanas/

 

Więcej…

 

Sukces Songowych Kolędników

11 grudnia w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym odbyła się XV edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek, w którym kolejny już raz wziął udział zespół muzyczny z naszego gimnazjum. Dodatkowo w konkursowych zmaganiach wzięły również udział solistki Laura Filar i Paulina Węgrzynek. Zespół wykonując kolędę „Przybieżeli do Betlejem”, zakończył muzyczne prezentacje tego dnia. Decyzją jurorów otrzymał wyróżnienie, na które zapracowali: Laura Filar i Aleksandra Szajna (wokal), Błażej Kmonk (gitara), Grzegorz Krauz (gitara basowa), Adrian Szczurek (keyboard) i Mikołaj Filar (perkusja).

Gratulujemy kolejnego sukcesu i czekamy na kolejne występy kolędnicze.

 

Jeszcze jeden muzyczny sukces

12 grudnia w Sali GOK w Chorkówce odbył się Mikołajkowy Festiwal Piosenki Dziecięcej „Droga do gwiazd”. Udział wzięły w nim uczennice naszego gimnazjum Laura Filar i Paulina Węgrzynek, oraz zespół klas młodszych szkoły podstawowej, którego próby odbywają się w murach gimnazjum. Decyzją komisji konkursowej „Bałkanicą” I miejsce w grupie klas młodszych wyśpiewała Milena Dziepak z towarzyszeniem zespołu SONG, który tym razem wystąpił w składzie mocno odmłodzonym: Bartek Filar (bas), Jędrzej Filar (keyboard), Kuba Sajdak perkusja), Dawid Szajna (gitara), Mateusz Niżnik i Kamil Nóżka (trąbki).

 

Gimnazjalne zespoły muzyczne na Koncercie Charytatywnym „Złote Serca”

W niedzielę, 24 listopada 2013 r., w Sali Domu Ludowego odbył się  Koncert Charytatywny „Złote Serca”. Celem imprezy było zgromadzenie funduszy na leczenie i rehabilitację sześcioletniej Emilki Rysz - niepełnosprawnej od urodzenia mieszkanki naszej wsi.

Sala pękała w szwach, a na scenie oprócz wielu innych artystów wystąpiły również zespoły muzyczne działające w naszym gimnazjum. Najpierw mali muzycy z klas młodszych szkoły podstawowej w składzie: Milenka Dziepak, Bartek Filar, Jędrzej Filar, Kuba Sajdak, Dawid Szajna, Mateusz Niżnik, Kamil Nóżka i Michał Smoleń hitem „Bałkanica” oznajmili, że „będzie zabawa”. W dalszej kolejności skład „miniartowy” zagrał: „A night like his”, „Playa Blanca i Hafanana, Song w składzie: Laura Filar, Aleksandra Szajna, Paulina Węgrzynek, Michalina Szafran, Rafał Szelc, Łukasz Zarych, Błażej Kmonk, Grzegorz Krauz, Adrian Szczurek i Mikołaj Filar wykonał: „Do grającej szafy grosik wrzuć” i „Wiązankę przebojów The Beatles”, a całość niezapomnianymi hitami: „Gaj”, „Heniek”, „Szparka sekretarka” mocnym akcentem zakończyli Songowi Absolwenci. Występ tego ostatniego zespołu miało bardzo integracyjny wymiar, gdyż w ważnym celu zebrali się byli członkowie zespołu a dziś w większości studenci i licealiści: Roksana Lorens, Paulina Michna, Magdalena Słowik i Magdalena Wilusz– wokal oraz  Michalina Szafran, Mikołaj i Kacper Filar, Kacper Gałuszka, Błażej Kmonk, Grzegorz i Michał Krauz, Bartłomiej Szafran, Adrian Szczurek Rafał Szelc i Bartłomiej Wójcik.

Więcej…

 

Śpiewamy też po angielsku – kolejny sukces zespołu SONG

27 listopada w Sali Kinowej Ośrodka Kultury w Dukli odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, w którym wziął udział zespół muzyczny SONG z naszego gimnazjum. Jurorom i zebranej publiczności zespół zaprezentował się w następującym składzie: Laura Filar, Aleksandra Szajna i Paulina Węgrzynek (wokal), Michalina Szafran i Patrycja Wójcik (saksofony tenorowe), Rafał Szelc (saksofon altowy), Łukasz Zarych (puzon), Błażej Kmonk (gitara), Grzegorz Krauz (gitara basowa), Adrian Szczurek (keyboard) i Mikołaj Filar (perkusja), wykonując wiązankę przebojów zespołu The Beatles. Decyzją komisji konkursowej SONG zdobył II miejsce, ustępując jedynie zespołowi ze szkoły muzycznej, a pozostawiając w pokonanym polu zespoły ze szkół średnich: „Kopernika”, „Naftówki” czy Szkoły Gastronomicznej z Iwonicza.

 

Szukaj w serwisie

Zapraszamy

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Archiwum